Posted on

1. Samorząd Uczniowski SP w Mucharzu wraz z opiekunem p. mgr E. Talagą serdecznie dziękuje uczniom za włączenie się w akcję zbierania nakrętek plastikowych przez I semestr roku szkolnego 2016/2017. Kolejne kilka worków nakrętek plastikowych dotrze do POTRZEBUJĄCYCH. SU informuje i jednocześnie zachęca uczniów naszej szkoły do włączenia się w tę zbiórkę już z początkiem II semestru tego roku szkolnego. Każdy uczeń poprzez udział w tejże akcji pomaga dzieciom niepełnosprawnym. Pieniądze uzyskane ze zbiórki nakrętek służą najczęściej opłacaniu dzieciom leczenia bądź rehabilitacji. Pamiętaj! Ty też możesz pomóc!

2. Nasza szkoła nie po raz pierwszy wzięła udział także w akcji „Góra Grosza”. Była to już XVII jej edycja. Zbiórka trwała od 28.11. do 9.12. 2016 roku. Koordynatorem akcji była pani mgr Elżbieta Talaga – opiekun SU. W wyniku zbiórki zebrano tym razem 134,22zł. Każdemu kto wziął udział w tej aukcji należą się serdeczne podziękowania. Cała kwota została przekazana towarzystwu „Nasz Dom”.

3. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunem zachęcają również uczniów do udziału w akcji charytatywnej SZKOŁO POMÓŻ I TY. Tym razem pomagamy DANIELOWI. Do tej pory ze sprzedaży cegiełek udało się zebrać 90 zł. Szczególne podziękowania należą się uczennicy z klasy szóstej Soni Górce, która sprawnie kierowała akcją w I semestrze tego roku szkolnego. Wszystkim, którzy postanowili do tej pory pomóc Danielowi, SU serdecznie dziękuje za otwartość na jego problem, życzliwość oraz dobroć wobec niego. SU informuje, iż w II semestrze będą jeszcze cegiełki do nabycia. Akcja potrwać może bowiem przez cały rok szkolny 2016/2017.

4. W dalszym ciągu trwa również zbiórka makulatury w naszej szkole,w  ramach akcji „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy las”. Zbiórka będzie trwać do maja 2017 roku. Zachęcamy wszystkich do udziału w aukcji i opróżnienia szaf ze zbędnej makulatury.