Posted on

Dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022 i pożegnaliśmy kolejną grupę fantastycznych, młodych ludzi, którzy za moment wkroczą w następny już etap swojej edukacji. Większość z nich spędziła w murach naszej szkoły dziewięć, długich lat i na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

Ten dzień tradycyjnie już rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszym parafialnym kościele. Następnie na sali gimnastycznej odbyło się rozdanie świadectw z wyróżnieniem, a także pożegnanie uczniów z klas VIIIa oraz VIIIb, którzy z tej okazji przygotowali swoją ostatnią już uroczystą akademię. Ta rozpoczęła się od zatańczenia poloneza, a następnie podziękowań, wielu wspomnień, uwieńczonych w obiektywie aparatu oraz występu wokalnego. Nagrodę Wójta Gminy Mucharz za wysokie wyniki w nauce i szczególne zaangażowanie w życie szkoły otrzymała uczennica klasy VIIIa Martyna Pływacz. Następnie ósmoklasistów pożegnali ich młodsi o rok koledzy i koleżanki, którzy wręczyli im pamiątkowe upominki. Po akademii uczniowie przeszli do swoich klas by pożegnać się z wychowawcami i z uśmiechem na twarzy rozpocząć zasłużone wakacje.