Posted on

Wczoraj zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość z tej okazji otworzyła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych na sali gimnastycznej. W tym roku zakończenie miało szczególny charakter, gdyż mury naszej szkoły opuścili nie tylko tegoroczni ósmoklasiści, ale również Nasze Kochane Nauczycielki – Mirosława Polak oraz Stanisława Klauzner, które po 42 latach pracy przeszły na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji, w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękowania za lata nauki, opieki i wychowania złożyła Pani Dyrektor, a następnie Pani Wójt, przedstawiciele Rady Rodziców oraz oczywiście nasze dzieci.

Następnie przeszliśmy do pożegnania naszych tegorocznych ósmoklasistów oraz wręczenia świadectw i listów gratulacyjnych. Nagrodę Wójta Gminy Mucharz za wysokie wyniki w nauce oraz działalność szkolną otrzymali trzej absolwenci – Jakub Woźniak, Jakub Jakubowski oraz Oliwier Potoczny, natomiast stypendium za wysokie wyniki w nauce otrzymała uczennica klasy VI – Julia Fidelus. Gratulujemy!

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna, którą rozpoczął tradycyjny polonez. Następnie oddaliśmy głos naszym ósmoklasistom, którzy przygotowali akademię, w trakcie której czekała na nich mała niespodzianka, w postaci filmu wspominkowego, prezentującego ich losy w naszej szkole, poczynając od samej zerówki aż po ostatni komers. Na koniec tegoroczni siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, wręczając im skromne upominki.

Tego dnia nie brakowało wzruszeń oraz pięknych chwil, które mamy nadzieję zapadną wszystkim w pamięci. Teraz przyszła pora na wakacje i regenerację. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i do zobaczenie już 4 września!