Posted on

W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie z klas I-VI wraz z wychowawcami mieli okazję wziąć udział w specjalnym pikniku ekologicznym zorganizowanym na terenie zabytkowego zespołu dworsko-pałacowego w Jaszczurowej. Podczas pikniku ogłoszono wyniki konkursu ekologicznego pt. „Grunt to czysta woda – dbaj o środowisko, bo jezioro blisko” oraz zorganizowano specjalny, ekologiczny pokaz mody, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. W konkursie na ekologiczny plakat wyróżnienie zdobył Mateusz Potoczny z klasy IIIb, natomiast w konkursie na ekologiczne hasło wyróżniono Klaudię Kupczyk z klasy VI.

Na miejscu nie zabrakło również innych atrakcji. Wszystkie dzieci miały okazję sprawdzić się w sześciu różnych strefach:

  • w strefie zabaw, uczniowie mieli okazję potańczyć z finalistą polskiej edycji programu tanecznego You can dance;
  • w strefie gier można było zagrać w kilka gier towarzyskich;
  • w strefie doświadczeń, prezentowano różnego rodzaju doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki;
  • w strefie posiłku można było podładować baterię i spróbować najróżniejszych delicji, tak aby nabrać sił do dalszej nauki i zabawy;
  • w strefie rękodzieła, dzieci miały okazję na wyciszenie i stworzenie własnych, pamiątkowych rybek;
  • w strefie ścieżki natomiast, która wieńczyła wypad do dworku, dzieci miały okazję przejść po ścieżce edukacyjnej, która powstała na wałach Jeziora Mucharskiego i dowiedzieć się czegoś na jego temat;

Na sam koniec wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali pamiątkowe torby wraz z książeczkami poświęconymi ochronie i retencji wód.