Posted on

W tym roku przypada 10lecie nadania nazwy naszej szkole, którą w 2006 roku nazwano imieniem Ojca Świętego Jana Pawła II. W piątek uroczyście obchodziliśmy rocznicę tego wydarzenia, którą rozpoczął programowy quiz wiedzy na temat życia i młodości Karola Wojtyły, w którym wzięli udział przedstawiciele klas IV-VI. W konkursie zwyciężyła ex aequo klasa IV oraz VI, natomiast klasa V uzyskała drugie miejsce. Po quizie nastąpił występ klasy VI, która pod opieką Pani Magdaleny Pindel przygotowała z tej okazji uroczystą akademię.

Kolejnym punktem obchodów 10lecia była wizyta Lenki Cholewy ze Stryszawy wraz z mamą, która już na własnych nóżkach postanowiła odwiedzić naszą szkołę, aby podziękować za wsparcie przy zbiórce pieniędzy na jej operację w Stanach Zjednoczonych. Zbiórkę w 2014 roku prowadziło przyszkolne Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Potrzebującym „Braterska Dłoń z Mucharza”, przy współpracy z parafią św. Wojciecha w Mucharzu. Dzieci wręczyły Lenie na pamiątkę tej wizyty pluszowego misia oraz własnoręcznie wykonane laurki.

Następnie swoje namacalne świadectwa związane z patronem naszej szkoły przedstawili zaproszeni przez Dyrektora szkoły szanowni goście – Pani Ewa Czaicka,  Pan Józef Skudlarski oraz ks. proboszcz Krzysztof Strzelichowski, którzy w bardzo przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o własnych wspomnieniach związanych ze Świętym Janem Pawłem II. Gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie.

Dzień zwieńczył krótki film o Janie Pawle II, prezentujący Jego spotkanie z dziećmi współtworzącymi w latach 90tych program „Ziarno”, na którym Ojciec Święty bez żadnego przygotowania odpowiadał na wszystkie spontanicznie wymyślone przez dzieci pytania.