Posted on

We wtorek 13 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja międzyklasowego konkursu wiedzy dla uczniów z klas IV-VI, powtarzająca i utrwalająca najważniejsze programowe zagadnienia z większości przedmiotów szkolnych. Tym razem uczniowie rywalizowali w części matematyczno-przyrodniczej, odpowiadając na wylosowane pytania z matematyki, przyrody, języka niemieckiego oraz wychowania fizycznego. Rywalizacja w konkursie była niezwykle wyrównana i w zasadzie do ostatniego pytania ważyły się losy zwycięstwa. Najlepiej z pytaniami poradzili sobie uczniowie z klasy V oraz VI, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się klasa IV dla której był to debiut w konkursie, a której niewiele zabrakło do czołówki. Zwycięzcy otrzymali po 10 punktów dla swoich klas, natomiast klasa IV 8 punktów. Po nowym roku zostaną jeszcze rozegrane dwa etapy Bitwy – część humanistyczna oraz tradycyjna część poświęcona życiu patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II, tak więc jeszcze sporo może się zmienić.