Posted on

Tradycyjnie, jak co roku,  Wydział Ruchu Drogowego Komendy  Powiatowej  Policji   w Wadowicach, Polski Związek Motorowy oraz  Kuratorium Oświaty Delegatura w Wadowicach, przeprowadziła  eliminacje międzygminne  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Gospodarzem turnieju dla naszego rejonu była Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie.

Drużyna z naszej szkoły także wzięła udział w tegorocznych eliminacjach.  Amelia Bucała, Aleksandra Baca, Jakub Mamcarczyk oraz Daniel Kwak dzielnie reprezentowali szkołę, zdobywając  zaszczytne trzecie miejsce.  Uczniowie najpierw musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i rozwiązać test teoretyczny. Kolejnym etapem turnieju była konkurencja praktyczna  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Ostatnią, najtrudniejszą częścią zmagań było wykazanie się umiejętnością  jazdy na rowerze po torach sprawnościowych.  Nad poprawnością wykonywania zadań konkursowych czuwali policjanci z KPP w Wadowicach. Uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!