Posted on

Dzisiaj uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 98 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły – Świętego Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja 1920 roku Karol Wojtyła urodził się w pobliskich Wadowicach, jako drugi syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Dzień rozpoczęliśmy od międzyklasowego quizu programowego z wiedzy na temat życia papieża i jego pontyfikatu, w którym to uczniowie z klas IV-VII odpowiadali na pytania przygotowane przez s. Stefanię. Wszystkie klasy wykazały się dużą wiedzą w tym temacie, a zwycięska okazała się klasa IVa, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Po części konkursowej, obejrzeliśmy krótki film o pontyfikacie Jana Pawła II, a następnie wszystkie dzieci otrzymały lody. Ostatnim punktem uroczystości był wspólny, głośny i bardzo radosny marsz, w który udaliśmy się całą szkołą pod pomnik Jana Pawła II, znajdujący się przy kościele. W trakcie marszu odśpiewaliśmy „Barkę” i następnie wyposażeni w trąbki wróciliśmy do szkoły.

Na koniec cel naszego marszu i spotkanie pod pomnikiem.