Posted on

Kolejnym punktem w planie obchodów Święta Patrona naszej szkoły, w miniony piątek, były „Podchody ze Świętym Janem Pawłem II”, zorganizowane wokół budynku szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na sześć drużyn, otrzymali mapy stacji wokół budynku szkoły, gdzie czekały na nich różnego rodzaju wyzwania, zaczynając od zadań sprawnościowych, jak rzuty do celu, wyścigi, poprzez zadania na logikę, gdzie trzeba było rozszyfrować hasło dnia, a kończąc na wyzwaniach sprawdzających wiedzę naszych uczniów o Świętym Janie Pawle II.  Ta żywa lekcja historii, na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. Zwycięska drużyna otrzymała podwójną porcję słodkości, pozostali po pysznym ciastku.

Po podchodach wróciliśmy do budynku szkoły, gdzie czekał już na uczniów specjalnie z tej okazji przygotowany quiz wiedzy na temat Ojca Świętego Jana Pawła II. Po rywalizacji w quizie uczniowie obejrzeli w klasach film na temat pontyfikatu papieża Polaka.