Posted on

W czwartek (2 czerwca) uczniowie z klas V, VI i VII udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Grocie Łokietka, a więc największej spośród wszystkich znanych na terenie parku jaskiń. Grota składa się z kilku korytarzy, dwóch dużych sal – rycerskiej i sypialnej oraz dwóch mniejszych, a jej długość wynosi aż 320 metrów. W środku mogliśmy zobaczyć m.in. stalaktyty oraz prawdziwe nietoperze.

Następnie przespacerowaliśmy się piękną Doliną Prądnika, która zbudowana jest głównie z wapieni z okresu górnej jury i kredy. Przewodnik wyjaśnił nam ich pochodzenie oraz proces powstania.

W trakcie spaceru przeszliśmy przez piękną i widokową Bramę Krakowską, która okazała się idealnym miejscem na klasowe sesje fotograficzne.

Kolejnym etapem wycieczki był pokaz filmu, który przedstawił tworzenie się Doliny Prądnika od czasu górnej jury po czasy współczesne, a także najważniejsze informacje na temat Ojcowskiego Parku Narodowego. Następnie rozpoczęliśmy zwierzanie multimedialnej i w pełni interaktywnej ekspozycji przyrodniczej Ojcowskiego Parku Narodowego.

Na koniec udaliśmy się do Zamku Kazimierzowskiego, aby zwiedzić jego pozostałości. Po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Mucharza.