Posted on

Dzisiaj w naszej szkole miała miejsce premiera spektaklu teatralnego, przygotowanego przez uczniów kl. VI należących do kółka teatralnego.

Sztuka, pod tytułem „Jest taki kwiat”, składała się z kilku scen. Obsada aktorska została trafnie dobrana. Kostiumy  współgrały z charakteryzacją. Występ zakończono wykonaniem tańca dworskiego. Widzowie gromkimi brawami nagrodzili znakomitą kreację aktorską.

Aktorzy przez cały rok szkolny sumiennie przygotowywali się do występu. Samodzielnie wykonali też niektóre rekwizyty. Oprawę muzyczną nadzorował Kacper Szczygieł, który postarał się nawet o dźwiękowe efekty specjalne śpiewu ptaków czy bicie zegara.

Spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne, czyli dobroć, szacunek do drugiego człowieka, wzajemne relacje.  Jego przesłanie uświadomiło wszystkim, że jeśli tylko się postaramy, dobro może stać się udziałem każdego z nas.

W sztuce teatralnej wystąpili:

– Królowa: Julia Woźniak

– Królewna Semiranda: Zofia Matuszyk

– Król Ramirez: Maja Darowska

– Królowa Wilhelmina: Magdalena Kupczyk

– Służąca: Julia Putek

– Ogrodnik: Julia Putek

– Kasia: Patrycja Piątek

– Pokojówka: Lena Potoczny

– Lokaj: Sebastian Sławiński

– Nauczyciel: Kacper Socha

– Król: Kacper Szczygieł

– Królewicz: Filip Makówka

– Pomocnik ogrodnika: Filip Makówka

Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy wspaniałej gry,  umiejętności pokonania tremy i życzymy im dalszych sukcesów na szkolnej scenie.