Posted on

Za nami kolejny rok szkolny spędzony w murach naszej szkoły. Wczoraj zebraliśmy się wszyscy, aby go podsumować.

W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Mucharz Pan Paweł Paździora.

Akademię rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych i podsumowała mijający rok szkolny, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej naszym ósmoklasistom, świadectw promocyjnych z wyróżnieniem w klasach IV-VII, a także wręczenie nagród przez Wójta uczniom za osiągniecia sportowe dla Judyty Radwan z klasy VII, za osiągniecia naukowe dla Kacpra Szczygła z klasy VI oraz dla najlepszego absolwenta dla Oliwii Wójcigi z klasy VIII. Po tej części nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klasy VII oraz jego wyprowadzenie.

W trakcie apelu pożegnaliśmy również Panią Małgorzatę Huber, która przez długi czas dbała o nas na szkolnej stołówce, a która w tym roku przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Gosi życzymy dużo zdrowia i wszystkiego dobrego!

Po części oficjalnej Pani Dyrektor przekazała głos klasie VIII, która przygotowała akademię prezentującą jeden dzień z życia ucznia naszej szkoły. Następnie ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, a także wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację oraz wychowanie. Część artystyczną zwieńczył filmik prezentujący kolejne lata naszych absolwentów w murach naszej szkoły. Tutaj nie zabrakło wzruszeń i pięknych momentów. W dalszej części akademii głos oddano uczniom klasy VII, którzy pożegnali w imieniu całej społeczności szkolnej naszych absolwentów.

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor życzyła bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji, które są okazją do odpoczynku i naładowania baterii.

Do zobaczenia za dwa miesiące w nowym roku szkolnym 2024/2025!