Posted on

Piątek w naszej szkole był dniem niespodzianek i prezentów. Najpierw odwiedzili nas goście z Urzędu Gminy, p. wójt Renata Galara, kierownik GZEAS p. Krystian Krzeszowiak oraz przedstawiciel Referatu Wydziału Ochrony Środowiska p. Ewelina Szczurek, którzy na ręce dyrektora przekazali sprzęt sportowy, który na pewno przyda się podczas zajęć wychowania fizycznego, a także oczyszczacz powietrza, który ma zadbać o zdrowsze powietrze w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za podarowany sprzęt.

Następnie szkolny korytarz został oddany w ręce Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, które specjalnie z myślą o naszych uczniach przygotowały żywą lekcję kulturoznawstwa, językoznawstwa oraz geografii, opowiadając o swojej pracy na różnych kontynentach świata, w tym przede wszystkim w Afryce. Siostry Klawerianki to zgromadzenie zakonne, zajmujące się opieką duchową i materialną nad misjami. Dzięki nim nasi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat codziennej pracy misjonarzy, a także życia w Nigerii i innych egzotycznych krajach, w którym Siostry sprawują swoją posługę. Nie zabrakło również tańca, śpiewu oraz drobnych podarunków. Siostrom dziękujemy za przybycie.

Oczywiście wydarzenie to miało związek ze Spotkaniem Kolędników Misyjnych, które miało miejsce w naszej szkole tydzień wcześniej. Wolontariusze, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe albumy oraz książki.