Posted on

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci w tym tygodniu w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy przygotowali dla naszych uczniów prelekcje poświęcone tematyce bezpieczeństwa. Młodsi uczniowie wzięli udział w pogadance na temat reguł bezpieczeństwa jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Ponadto uczniowie mogli dowiedzieć się o niebezpieczeństwach jakie mogą na nich czyhać np. w kontaktach z obcymi osobami czy zagrożeniach wynikających ze spotkania na drodze bezpańskich zwierząt. Nie zabrakło też pytań i informacji na temat pracy policjanta. Dla starszych uczniów zaproszeni goście przygotowali pogadankę na temat używek oraz dopalaczy, a także zagrożeń na jakie można natrafić korzystając z Internetu. Spotkania te były bardzo pouczające i interesujące. Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.