Posted on

Dokładnie 41 lat temu Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z tej okazji, tradycyjnie już obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, a więc święto naszego patrona Świętego Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszym parafialnym kościele. Następnie udaliśmy się do szkoły aby obejrzeć przygotowaną z tej okazji przez uczennice z klasy VI i VIII prezentację, przypominającą postać Ojca Świętego Jana Pawła II. Po prezentacji został przeprowadzony konkurs wiedzy o naszym Patronie, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII. Zwyciężyła klasa VIII, choć pozostałym niewiele zabrakło do zwycięstwa. Artystyczne dusze mogły również wziąć udział w konkursie plastycznym o Janie Pawle II. Po części oficjalnej natomiast, starsi uczniowie z klas VI-VIII udali się wraz z opiekunami nad Jezioro Mucharskie, aby wziąć udział w gminnej akcji sprzątania tego zbiornika i jego okolic.