Posted on

Co roku, 22 października, obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona – Ojca Świętego Jana Pawła II. Data ta nie jest przypadkowa. Dokładnie 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Watykanie odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu polskiego papieża, obecnie świętego, Jana Pawła II.

Święto Patrona Szkoły

W związku z tym świętem, piątkowe lekcje przekształciły się w żywą lekcję historii na temat pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II i jego bogatego życia.

Dzień rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej, w naszym parafialnym kościele, gdzie Ks. Proboszcz Krzysztof Strzelichowski przypomniał uczniom niezwykle ciekawe fakty na temat wizyty ówczesnego biskupa Karola Wojtyły w Mucharzu. Warto przypomnieć, że Mucharska parafia była pierwszą, wizytowaną przez biskupa Karola Wojtyłę w jego posłudze na tym stanowisku. W czasie tej wizyty biskup Karol Wojtyła m.in. udzielił młodym ludziom sakramentu bierzmowania, a więcej o historii tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Po Mszy Świętej całą społecznością szkolną złożyliśmy znicz pod pomnikiem Ojca Świętego.

Kolejnym punktem w planie obchodów Święta Patrona naszej szkoły były „Żywe podchody z Janem Pawłem II”, a następnie quiz wiedzy o Ojcu Świętym.

Święto Patrona Szkoły