W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole zorganizowano szereg wycieczek oraz konkursów uatrakcyjniających realizację podstawy programowej.

Mocną stroną pracy szkoły była organizacja i udział uczniów w licznych wycieczkach krajoznawczo – turystycznych, tematycznych, wyjazdach do kina, teatru, na basen czy lodowisko, a także udział w różnego rodzaju zawodach oraz imprezach sportowych.

Najważniejsze wycieczki:

  • Poznawanie walorów krajobrazowych Wisły i Ustronia. Wizyta w Parku Leśnych Niespodzianek – oglądanie lotów sokołów. Pobyt na skoczni w Wiśle oraz w Galerii Adama Małysza.
  • Poznanie starego miasta Krakowa. Zapoznanie z legendami oraz baśniami. Zaznajomienie uczniów z malarstwem. Zapoznanie uczniów z historią Armii Krajowej.
  • Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
  • Udział w warsztatach w Muzeum Chleba w Radzionkowie.
  • Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce i parku trampolin w Krakowie.
  • Wyjazd do Ojcowskiego Parku Narodowego, spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Jaskini Łokietka oraz ruin Zamku Kazimierzowskiego,
  • wycieczka 3-dniowa do Międzybrodzia Bialskiego, wycieczka piesza na Górę Żar.
  • Zapoznanie uczniów z historią powstania obozu w Auschwitz, życiem obozowym mieszkańców, ukazanie zła podczas wojny, zwiedzanie zamku w Pszczynie.
  • Wyjazdy sportowe, turystyczne: wyjazd na basen, wyjazd na łyżwy, na narty oraz mecz piłkarski,
  • Wycieczka piesza na szczyt Leskowca.
  • Piknik integracyjny nad Jeziorem Mucharskim, biwak w Harcówce w Mucharzu, wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Świnnej Porębie.

 

Udział naszych uczniów w konkursach w roku szkolnym 2021/2022

Konkursy kuratoryjne i przedmiotowe:

1) Małopolski Konkurs Historyczny: Samuel Sikora
2) Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego (10 uczniów).
Do etapu rejonowego przeszło dwoje uczniów:
Benjamin Jaworski kl. VI
Szymon Plucha kl. VII.
3) Małopolski Konkurs Geograficzny 3 uczniów z klasy VII:  Jakubowski Jakub, Kozioł Krystian, Gajda Juliusz
4) Małopolski Konkurs Matematyczny (9 uczniów):
klasa VII: Jakub Woźniak, Jakub Czaicki, Juliusz Gajda, Krystian Kozioł,
klasa VIIIa: Martyna Pływacz, Artur Paździora, Leonard Fidelus,
klasa VIIIb: Martyna Ptak, Milena Błachut,

5)  Małopolski Konkurs J. Niemieckiego (2 uczniów) Martyna Pływacz, Patryk Kupczyk

6) Ogólnopolski Konkurs z Języka polskiego Fraszka: Kalina Łach, Maja Szafarczyk, Oliwier Potoczny, Zuzanna Cholewka
7) Konkurs językowy The Big Challenge – w konkursie wzięło udział 15 uczniów.
Najlepsze miejsca:

Oliwier Potoczny – miejsce 9 z 4776 w Polsce i 1 z 526 w Małopolsce;
Benjamin Jaworski – miejsce 17 z 2274 w Polsce i 2 z 305 w Małopolsce;
Szymon Plucha – miejsce 184 z 4776 w Polsce i 18 z 526 w Małopolsce;

8) Konkurs  wiedzy ogólnej LEONARDO  – etap szkolny: 9 uczniów po 3 z klasy VII, VIIIa i VIIIb
Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Jakub Jakubowski i Jakub Woźniak

9) Konkurs Kangur Matematyczny 2022 wyróżnienie zdobył uczeń klasy I Artur Pławny.
Udział w konkursie wzięło 33 uczniów.
klasa I: Artur Pławny,  Julia Palarska, Samuel Wata, Wiktor Luberadzki, Amelia Wojdyła, Eliza Luberadzka, Natalia Karelus,
klasa II: Magdalena Radwan, Kajetan Kot, Nicolas Jaworski,
klasa III: Kacper Kruk, Maja Wójciga, Kamil Kozioł, Maja Kudzia, Artur Gajda,
klasa IV: Kacper Szczygieł, Mateusz Adamek, Jakub Karelus, Miłosz Kowalczyk, Kamil Zadora, Julia Putek,
klasa V: Wiktor Prorok,
klasa VI: Wiktor Matuszyk, Leonard Sikora, Michał Ćwiertnia, Beniamin Jaworski, Adam Jurecki,
klasa VII: Jakub Woźniak, Krystian Kozioł,
klasa VIIIa: Martyna Pływacz, Anna Kadela, Leonard Fidelus, Artur Paździora.

 

Konkursy artystyczne:

Konkursy Plastyczne:

1) W poszukiwaniu szczęścia „Zachowaj Trzeźwy Umysł” –  Milena Durda kl.VI (wyróżnienie), Karolina Zadora  kl.VII, Dominika Matuszyk  kl.V, Julia Fidelus  kl.V, Jakub Jakubowski kl.VII,

2) 52 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny (PENTEL)

Lena Potoczny  kl. IV, Julia Fidelus kl. V, Julia Stypuła kl. V, Amelia Bąk kl. V, Oliwia Targosz kl. V, Dominika Matuszyk kl. V, Judyta Radwan  kl. V, Milena Durda  kl.VI, Benjamin Jaworski kl. VI, Kinga Kosowska  kl. VI, Karolina Zadora  kl.VI, Zuzanna Cholewka  kl. VII, Wiktoria Baca  kl. VII, Jakub Jakubowski  kl. VII, Oliwier Potoczny  kl. VII, Szymon Plucha kl. VII

3) Mieszkam w Beskidach – Zofia Matuszyk kl. IV (wyróżnienie) , Milena Durda kl. VI (wyróżnienie), Lena Potoczny kl. IV, Benjamin Jaworski kl.VI, Wiktoria Baca kl. VII, Zuzanna Cholewka kl. VII

4) Jak chronić wody podziemne: Ogólnopolski Konkurs dla szkół podstawowych, organizowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie:

Julia Putek kl. IV, Lena Potoczny kl. IV, Magdalena Kupczyk kl. IV, Julia Fidelus kl. V, Milena Durda kl. VI, Kinga Kosowska kl.VI, Zuzanna Cholewa kl. VII, Wiktoria Baca kl. VII

5) Czysta Gmina – Czysta Ziemia – Gminny Konkurs Plastyczny:

Klasa I – N. Karelus, E. Luberadzka, J. Palarska, M. Synowiec, A. Niziołek, K. Dębińska, J. Szczurek, L. Stuglik, W. Luberadzki, G. Chromy, R. Górkiewicz, A. Wojdyła, A. Talar, G. Stuglik

Klasa II – K. Marzec,  K. Fluder, M. Radwan, W. Gancarczyk, Z. Zawiła, R. Cholewa, N. Jaworski, N. Matuszyk, O. Pankratowa,

Klasa III – A. Gaura, I. Musiałek, O. Gołba, Z. Ceremuga, K. Kozioł, G. Pałosz, P. Dębiński, M. Kudzia, Z. Talar, A. Gajda.

 

Osiągnięcia sportowe:

1) Zawody piłkarskie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka” – 12 kwietnia.
Uczniowie: Patryk Gajda, Nikodem Wata, Aleksander Łach, Miłosz Kowalczyk, Kacper Szczygieł, Malwina Kudzia, Kamil Wojas, Nikodem Parszywka, Sebastian Sławiński
2) Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych – 10 maja
Drużyna chłopców – 3 miejsce
Drużyna dziewcząt – 4 miejsce
Dziewczyny: Amelia Bąk, Marcelina Białończyk, Judyta Radwan, Milena Durda, Kinga Kosowska oraz Oliwia Wójciga
Chłopcy: Nikodem Wata, Dominik Kubielas, Patryk Gajda, Leonard Sikora, Adam Jurecki oraz Krystian Kozioł.

 

Pozostałe:

1) Ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej:
Do gminnego etapu awansowali: Julia Putek, Błażej Durda, Milena Durda, Julia Frączek, Krystian Kozioł, Samuel Sikora, Antonina Kachel i Leonard Fidelus.
Uczniowie: Patryk Gajda, Nikodem Wata, Aleksander Łach, Miłosz Kowalczyk, Kacper Szczygieł, Malwina Kudzia, Kamil Wojas, Nikodem Parszywka, Sebastian Sławiński

2) Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – uczniowie klas VIII.

Klasa VIIIa:  Anna Kadela, Antonina Kachel, Wiktoria Górkiewicz, Sandra Dębińska, Kalina Łach, Martyna Pływacz,  Piotr Dyduch, Leonard Fidelus,

Klasa VIIIb: Katarzyna Porębska, Paulina Gronkiewicz, Maja Szafarczyk, Patrycja Bik, Patryk Kupczyk, Wojciech Pływacz, Nikodem Gancarczyk,  Karol Dębiński, Mateusz Mirocha, Karol Zadora.