Posted on

W dniu 17 marca uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w 2h spotkaniu z Panią Ireną Waszczak, poetką, emerytowaną nauczycielką kl. 0 – 4, pochodzącą ze Skawiec.

Pani Irena jest autorką wierszy, w których opisuje i wspomina postać Jana Pawła II.  Jej utwory są publikowane w rozmaitych czasopismach. Najważniejsze zbiory wierszy noszą następujące tytuły: „Ustanowił Go Duch Boży” , „Witaj Ojcze Pokoju” . „Tatusiu na Watykanie” to tomik poezji wydany z okazji jubileuszu Ojca Świętego Jana Pawła II . Jest on ilustrowany różnorodnymi  pracami dziecięcymi.

W czasie spotkania Pani Irena w interesujący sposób opowiadała o swojej twórczości. Wiele czasu poświęciła także na wspomnienia związane z Patronem naszej szkoły. Opowiadała także o latach swojego dzieciństwa i młodości, które spędziła w Skawcach. Uczniowie  mogli nie tylko usłyszeć niektóre wiersze w interpretacji samego Gościa, ale także i oni mieli okazję, aby przeczytać wybrane utwory i wystąpić na klasowej scenie. Pani Waszczak przywiozła ze sobą nie tylko tomiki wierszy, ale także różne pamiątki, czyli zdjęcia, albumy, czasopisma, które uczniowie oglądali z dużą ciekawością.

Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze. Na koniec uczniowie wręczyli Pani Irenie  bukiet wiosennych kwiatów, którymi wyrazili swoją wdzięczność za poświęcony im czas.