Posted on

4 października klasa VII udała się na wycieczkę w góry. Celem naszej wyprawy było poznanie rzeźby wysokogórskiej Tatr Zachodnich oraz jaskini w Dolinie Kościeliskiej. Po 2 godzinach jazdy dotarliśmy do Kir u wylotu Doliny Kościeliskiej, gdzie spotkaliśmy się z Panią Asią przewodnikiem tatrzańskim.

Pani Asia opowiedziała nam o Tatrach Zachodnich, o Dolinie Kościeliskiej, budowie geologicznej oraz o procesach krasowych, które ukształtowały rzeźbę doliny. Liczne wywierzyska, ponory oraz blisko 400 jaskiń to jedne z atrakcyjniejszych obiektów.

Po półgodzinnym marszu doliną dotarliśmy do miejsca, które pnie się stromo ku górze by dojść do wlotu Jaskini Mroźnej. Zaopatrzeni w czołówki, ubrani w kurtki (temperatura w jaskini – 60 C), ruszyliśmy w głąb jaskini liczącej prawie pół kilometra. Po przejściu jaskini zeszliśmy do doliny, po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku malowniczego Wąwozu Kraków i Jaskini Smocza Jama. Czołówki, drabinki, łańcuchy to była już namiastka jak dla „prawdziwych  jaskiniowców”.  W drodze powrotnej odwiedziliśmy bacówkę, gdzie zakupiliśmy tradycyjne oscypki.

W dalszej części udaliśmy się do Zakopanego. Tam spacer po Krupówkach, jedzonko i pamiątki w słonecznej aurze z pięknym widokiem na góry zakończyły naszą wycieczkę. Do Mucharza  dodarliśmy na godzinę 19:00.