Posted on

We wtorek gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, a mianowicie Panią Małgorzatę Hombesch oraz Pana Zbigniewa Przybka, którzy przeprowadzili ze starszymi uczniami naszej szkoły pogadanki profilaktyczne na temat zasad bezpieczeństwa, w szkole i poza szkołą, ze szczególnym uwzględnieniem tych w cyberprzestrzeni, nietykalności cielesnej, używek oraz odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa.

Tego typu spotkania z policjantami są organizowane w naszej szkole cyklicznie i mają na celu uświadamianie uczniów o potencjalnych zagrożeniach, a także uzmysłowienie im, że oni również ponoszą odpowiedzialność za wszelkie formy naruszania prawa, od tych drobnych po te poważniejsze. Miejmy nadzieję, że te profilaktyczne działania, ustrzegą naszych uczniów przed popełnianiem różnego rodzaju wykroczeń w przyszłości.

Pani Małgorzacie oraz Panu Zbigniewowi serdecznie dziękujemy za wizytę!