Posted on

W ubiegły czwartek w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia rozpoczęliśmy obchody od porannego apelu, przygotowanego przez uczniów klasy VI pod opieką Pani Magdaleny Pindel. To właśnie oni z wielkim zaangażowaniem i pasją przygotowali część artystyczną, która przypomniała wszystkim zebranym o tym, czym jest Niepodległość i była hołdem złożonym tym, którzy poświęcili życie dla niepodległej Polski.

Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych. Nasze utalentowane dzieci wzruszyły wszystkich swoimi pięknymi wykonaniami, oddając hołd bohaterom narodowym. Jednak nie tylko one zasłużyły na brawa – podczas koncertu do wspólnego śpiewu przyłączyli się również seniorzy z Domu Seniora w Świnnej Porębie. Ich obecność sprawiła, że to święto stało się wyjątkowo wspólnotowym wydarzeniem, łączącym różne pokolenia.

W tym miejscu dziękujemy serdecznie naszym Gościom Specjalnym – seniorom z Domu Seniora w Świnnej Porębie, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Ich uśmiechy i radość były dla nas najcenniejszym prezentem. To właśnie dzięki nim nasza uroczystość nabrała wyjątkowego wymiaru, łącząc młode i starsze pokolenia w jednym hołdzie dla Ojczyzny.