Posted on

We wtorek w naszej szkole, w ramach zebrania ogólnego, odbyła się prelekcja dla rodziców, którą poprowadził asp. sztab. Zbigniew Przybek – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, który skupił się na ważnym temacie, a mianowicie na zagrożeniach w sieci, z naciskiem na bezpieczeństwo naszych uczniów.

Podczas prelekcji asp. Zbigniew Przybek przedstawił rodzicom realne zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się dzieci w świecie wirtualnym. Zwrócił uwagę na potrzebę profilaktyki, czyli podejścia prewencyjnego do problemów związanych z internetem. Omówił praktyczne aspekty ochrony prywatności dzieci online, podkreślając, jak istotne jest budowanie świadomości zarówno u rodziców, jak i samych uczniów.

Ważnym elementem prelekcji było także omówienie sposobów reagowania w przypadku sytuacji problematycznych. Asp. Zbigniew Przybek podzielił się wskazówkami dotyczącymi monitorowania aktywności dzieci w sieci oraz radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami.

Dziękujemy asp. sztab. Zbigniewowi Przybkowi za wizytę i dedykowaną dla rodziców prelekcję.

Prelekcja dla rodziców