Posted on

Za nami Szkolne Mikołajki, które w tym roku obfitowały w szereg niespodzianek przygotowanych specjalnie dla naszych uczniów.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w fascynującej lekcji przyrody podczas wystawy „Skarby mórz i oceanów”. Na ekspozycji prezentowano imponującą kolekcję obejmującą 500 różnorodnych okazów morskiej fauny i flory, takich jak pąkale, rozgwiazdy, najeżyki, langusty, jeżowce, ślimaki, muszle ozdobne, perłopławy i wiele innych fascynujących stworzeń. Podczas prowadzonej prelekcji uczniowie odkrywali nie tylko tajemnice podwodnego świata, ale również ciekawostki z nim związane, takie jak proces powstawania pereł, historia muszelek jako najstarszych pieniędzy na świecie, unikalność bursztynu jako skarbu Bałtyku, wygląd najmniejszego rekina na świecie oraz imponujące rozmiary muszli. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zbliżonego oglądania i dotykania prezentowanych okazów. Ta niezwykła lekcja przyrody na pewno pozostanie długo w pamięci uczestników, wzbudzając w nich wiele emocji i ciekawości.

Kolejną atrakcją była żywa lekcja chemii i fizyki zorganizowana przez Grupę Zaelektryzowani dla naszych dzieci. Wydarzenie to obejmowało nietypowe eksperymenty, fascynujące doświadczenia, zabawy z gazami, konkursy oraz ćwiczenia zręcznościowe. W programie znalazły się atrakcje takie jak widowiskowa i dynamiczna zabawa z wodorem, eksperymenty z helem oraz ciekłym azotem. Pokazy, doświadczenia i praktyczne ćwiczenia dostarczyły uczniom wielu chwil radości i śmiechu, zwłaszcza podczas zabawy z helem. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili prezentowane fascynujące zjawiska fizyczne i chemiczne. Ta wyjątkowa lekcja stanowiła doskonałą okazję do przystępnej, atrakcyjnej, i przede wszystkim bezpiecznej prezentacji tajników fizyki i chemii w sposób dostosowany do zrozumienia dzieci.

Atrakcje zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców, której dziękujemy za wparcie.