Posted on

11 stycznia 2024  w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Celem ogólnopolskiego konkursu jest zarówno zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z gmin, na których terenie znajduje się park krajobrazowy. W pięciu etapach konkursu: szkolnym, gminnym, parkowym, wojewódzkim i ogólnopolski poszukiwana jest najlepsza drużyna, która zdobywa przechodnie trofeum konkursu – statuetkę z sową – symbolem mądrości.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 23 uczniów z klas VI, VII i VIII. Spośród nich wyłoniono najlepszych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym konkursu. Brawa dla Kacpra Szczygła, Julii Fidelus i Adama Jureckiego to oni będą brać udział w konkursie gminnym.

Jolanta Paździora

Szkolny etap konkursu

Szkolny etap konkursu