Posted on

We wtorek 11 czerwca uczniowie z klas VII-VIII udali się z opiekunami w Pieniny. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu autokarem do Czorsztyna, gdzie mimo niesprzyjającej aury mogliśmy podziwiać uroki Jeziora Czorsztyńskiego, a także z oddali ruiny tamtejszego zamku.

Następnie udaliśmy się statkiem do Niedzicy, gdzie pogoda była już dużo lepsza, a my mogliśmy zwiedzić piękny zamek w Niedzicy i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na jego temat. Po zamku oprowadzał nas przewodnik, a mogliśmy zobaczyć m.in. jego lochy i podziemia, salę tortur, ówczesne komnaty, a także piękne, widokowe tarasy, gdzie oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejnym punktem na naszej liście był spacer na zaporę Jeziora Czorsztyńskiego, którą mogliśmy porównać do znanej z naszych okolicy zapory Jeziora Mucharskiego.

Następnie, już autokarem, udaliśmy się do pięknej Szczawnicy. Wizytę w tej urokliwej miejscowości zaczęliśmy od przerwy obiadowej w jednej z restauracji, a następni wyciągiem wyjechaliśmy na Palenicę. Był to główny punkt naszego wyjazdu. Na szczęście pogoda pozwoliła nam podziwiać piękną panoramę Pienin.

Na koniec udaliśmy się na spacer, podziwiając uroki tej miejscowości, by finalnie wyruszyć w drogę powrotną do Mucharza.