Posted on

W środę mieliśmy przyjemność przyjąć wyjątkowych gości, którzy przenieśli nas w czasie do fascynującego okresu Starożytnego Rzymu. Goście opowiedzieli nam barwne historie dotyczące życia w tamtych czasach oraz zaprezentowali różnorodne aspekty ówczesnej kultury. Ich autentyczne stroje i rekwizyty zachwyciły zarówno małych, jak i dużych uczestników tej żywej lekcji historii.

Podczas wystąpienia przekazano nam wiele fascynujących informacji, między innymi na temat typowego ubioru rzymskiego obywatela, hierarchii społecznej oraz podziału na pospólstwo, plebs i patrycjuszy. Kilku ochotników miało okazję aktywnie uczestniczyć w prezentacji, wcielając się w postacie rzymskich wojowników i patrycjuszy. To było niezwykłe przeżycie, pozwalające na wczucie się w ducha tamtej epoki.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia poruszono także kwestie walk gladiatorów na arenach oraz prześladowań chrześcijan, co stanowiło istotną część rzymskiej historii. Nasi uczniowie mieli okazję wspólnie z aktorami wcielić się w te role, co nie tylko przyniosło wiedzę historyczną, ale także dostarczyło mnóstwo rozrywki.

Spektakl trwał 45 minut i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem naszej widowni. Był nie tylko lekcją historii, ale również źródłem radości i uśmiechów na twarzach wszystkich uczniów. Przyczynił się do poszerzenia naszej wiedzy o przeszłości i pozostawił po sobie wiele niezapomnianych wrażeń, z których część można zobaczyć poniżej.