Posted on

W poniedziałek mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości obchodów Święta Patrona naszej szkoły – Ojca Świętego Jana Pawła II. To ważne wydarzenie, które stanowi hołd dla wielkiego człowieka i duchowego lidera, który pozostawił niezatarte piętno na historii Kościoła i całego świata.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną w naszym parafialnym kościele. Modlitwa była czasem refleksji nad życiem i dziedzictwem papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu mszy, cała społeczność szkolna udała się pod pomnik Jana Pawła II, aby oddać hołd naszemu Patronowi. Dzieci złożyły pamiątkowe znicze, które stanowiły symbol naszego szacunku i oddania. Wszyscy zebrani uczestniczyli również w pamiątkowym zdjęciu, które uwieczniło ten wyjątkowy moment.

Następnie, pełni emocji i wdzięczności, udaliśmy się do szkoły, gdzie przygotowano specjalną akademię, zorganizowaną przez uczniów klasy VIII oraz Pana Pawła Sukiennika. Ta uroczystość była okazją do przypomnienia sobie życiorysu i nauk Patrona naszej szkoły. W trakcie akademii uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym, jakie wartości reprezentował Jan Paweł II i jakie znaczenie miały jego pontyfikat i działalność na całym świecie.

Akademia była także okazją do wyrażenia naszego szacunku i uczczenia Ojca Świętego poprzez śpiew papieskich utworów oraz innych pieśni, które były ważne w życiu naszego Patrona. To dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowy moment jedności i poszanowania historii naszej szkoły.