Posted on

W piątek odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej w obecności Pani Dyrektor, całej społeczności szkolnej oraz licznych gości, w tym rodziców i opiekunów. To moment, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna. Pierwszoklasiści wraz z rodzicami wyczekiwali tego dnia z niecierpliwością, a na twarzach małych pierwszaków malowała się zarówno trema, jak i ekscytacja.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych na sali i podkreśliła wagę tego symbolicznego momentu. Po nim głos przejęli nasi pierwszoklasiści, którzy z okazji swojego święta przygotowali część artystyczną.

Następnie nadszedł czas na samą część ślubowania. Uczniowie klasy pierwszej stanęli przed sztandarem szkoły, aby złożyć uroczyste ślubowanie, po którym odbyło się pasowanie, za sprawą którego, dzieci zostały oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej przez Panią Dyrektor i nauczycieli.

Po oficjalnej części ślubowania, uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję do wspólnego świętowania przy poczęstunku i rozmowach. To było niezwykłe wydarzenie, które umocniło więzi w społeczności szkolnej i dodało otuchy naszym najmłodszym uczniom na początek ich edukacyjnej podróży.